SEO Services Poland

 

 

specjalista seo krakow


 

AdSecur na Facebook AdSecur na YouTube Specjalista SEO na GooglePlus Kontakt - Specjalista SEO Follow on Linkedin RSS Seoblog - AdSecur

Własna strona internetowa wymaga 3 rzeczy: 
1.Wykupienia domeny internetowej, która będzie pełnić funkcję Twojego adresu  w Internecie.
2.Wykupienia miejsca, przestrzeni na dysku komputera (serwer), podłączonego do Internetu (hosting). Miejsce dyskowe wykorzystasz na własne pliki, które chcesz pokazać w Internecie.

 

3.Podłączenia serwera do Internetu.

Fotografie, filmy, treści do witryny internetowej to materiały, które powinieneś gromadzić i przygotować dla jej wykonawcy.

Domenę internetową możesz kupić w wielu firmach, jeśli liczy się dla Ciebie cena, zawsze sprawdzaj cenę utrzymania domeny nie tylko w pierwszym roku po jej zakupie, ale i w kolejnych latach. Jeśli lubisz szastać groszem, nie ma znaczenia gdzie kupisz domenę. Zapytaj, doczytaj wcześniej czy firma sprzedająca domeny, umożliwia Ci dostęp do ustawień domeny, do zmiany parametrów serwerów DNS. Samodzielna edycja serwerów DNS umożliwia Ci samodzielne określenie adresów serwerów, na których umieścisz swoje strony internetowe. Jeśli nie chcesz tego robić, to może Ci pomóc zaprzyjaźniony fachowiec. Zwróć uwagę czy jest to opcja bezpłatna.

Dusigrosz nie kupi miejsca na serwerze, w firmie oferującej hosting, czyli utrzymanie stron internetowych. Dusigrosz uruchomi strony internetowe na prywatnym komputerze z publicznym adresem IP (może to być np. Neostrada) i udostępni je wszystkim na świecie. Co to zwykle oznacza? Z reguły wszyscy poznają zawartość dysku komputera, jego właściciel traci wszystkie dane.  Komputer musi być podłączony cały czas do Internetu, w miarę szybkim kilku MB-wym łączem, dodatkowo musi być cały czas podłączony do zasilania elektrycznego. Dusigrosz zwykle kupuje komputer jak najtańszy, składak złożony z najtańszych części, dzięki czemu zasilacz komputera jest głośny i pożera mnóstwo energii elektrycznej. Łącze dostępowe do Internetu jest kosztowne. Artytmetyka pokazuje że suma kosztów zużycia energii elektrycznej i łącza internetowego jest wyższa niż wykupienie usługi hostingowej w zewnętrznej firmie.

Oszczędny nie chce kupować usługi hostingu u zewnętrznej firmy. Nie zamierza też uruchamiać swoich stron internetowych na domowym komputerze. Oszczędny często uruchamia strony na serwerach firm, które oferują miejsce na strony internetowe za darmo. Zwykle ograniczeniem jest nazwa domeny, tzn. Oszczędny musi umieścić swoje strony internetowe w cudzej domenie, czyli pod cudzym adresem. Czy jest to dobre rozwiązanie? A czy gości przyjmujesz u siebie w domu, czy u sąsiada?

Sprytny nie kupuje usługi hostingu, lecz korzysta z ofert różnych firm, które teoretycznie oferują bezpłatny hosting, czyli miejsce na strony internetowe. Warto analizować takie oferty, ponieważ kryją się za nimi różne ograniczenia i pułapki. Sprawdź, czy taki hostingodwca ma regulamin, sprawdź czy prowadzi działalność wg prawa polskiego, czy jest zarejestrowany w Polsce. Jeśli zamierzasz utrzymywać własne strony internetowe kilka lat, to warto się zastanowić, czy to na pewno dobre rozwiązanie. Czy swoje auto trzymasz za darmo w garażu sąsiadki? Jak myślisz, jak długo tak można?

Mądry i przewidujący kupuje własną domenę PL, jak i COM.PL oraz COM. Wielu przewidujących wykupuje również domeny NET, ORG, INFO z obawy o utratę tożsamości swojej firmy jak i w trosce o dobre pozycjonowanie podstawowej domeny internetowej w wyszukiwarkach internetowych. Domena jest jak wino, im starsza, tym lepsza. Mądry wykupuje usługi hostingowe w firmie, która szanuje swoich klientów, tzn. zapewnia usługi hostingu na wysokim poziomie. Co to oznacza? Firma zatrudnia fachowców, nie amatorów, pomoc techniczna jest dostępna dla klientów i reaguje na ich zgłoszenia w ciągu kilku godzin. Firma ma kilka zapasowych łącz do Internetu, dzięki czemu zwiększony ruch na Twoich stronach może być bezproblemowo obsłużony.

Katalog firm z określonej branży to dobre miejsce do wpisania swojej firmy. Jeśli jeszcze nie masz własnej strony internetowej a chcesz, aby w Internecie odnaleźli Cię klienci, wpisz się do katalogu firm, portalu, który prezentuje informacje, wizytówki fachowców z danej branży. Strona internetowa, jeśli ją już posiadasz, również zyskuje wyższą pozycję w wyszukiwarkach internetowych, jeśli dokonasz jej wpisu do katalogu stron internetowych. Uwaga, zwróć uwagę, do jakiego katalogu wpisujesz swoją wizytówkę lub stronę, przeczytaj regulamin i upewnij się, że wpisy do katalogu podlegają pod przepisy prawa polskiego. W przeciwnym wypadku, zastanów się, może czekają Cię problemy i sprawy sądowe w innych krajach?

Efektywne strony internetowe są widoczne w wyszukiwarkach internetowych i zarabiają dla Ciebie. Możesz sam stworzyć sobie efektowne strony, ale czy będą efektywne?  Podstawowy warunek: przyłożysz się do stworzenia stron internetowych. Możesz kupić w supermarkecie program do tworzenia stron internetowych, możesz kupić jeden ze sprawdzonych polskich programów do tworzenia stron internetowych - Pajączek. Możesz w końcu poszukać w Internecie bezpłatnych programów lub szablonów do tworzenia gotowych stron internetowych i wykorzystać je do zbudowania własnych stron. Jeśli dysponujesz wolnym czasem w postaci kilku miesięcy, na pewno jesteś w stanie przygotować samodzielnie swoje strony internetowe. Czy tak zbudowana witryna internetowa będzie efektywna?  Czy płytki w łazience układał Ci fachowiec? Czy sam je ułożyłeś?  Warto to przemyśleć, pomyśl o fachowcach, zapraszamy.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 50 znaków
Your comments are subject to administrator's moderation.

@ 2014 AdSecur - Ethical SEO Services Poland - Szkolenia SEO - Etyczne pozycjonowanie stron: Kraków | Warszawa | Katowice | Poznań | Rzeszów | Wrocław | Zakopane

Serwis używa ciasteczek (cookie) dla wygody Internautów. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony: