SEO Services Poland

 

 

specjalista seo krakow


 

AdSecur na Facebook AdSecur na YouTube Specjalista SEO na GooglePlus Kontakt - Specjalista SEO Follow on Linkedin RSS Seoblog - AdSecur

Tytuł strony internetowej

Opis meta title to po prostu tytuł strony internetowej który zwykle jest widoczny na samej górze przeglądarki internetowej na niebieskim pasku. Serwis internetowy zwykle zawiera wiele stron, podstroi. Każda z nich powinna mieć inny tytuł. Jeśli prowadzisz sklep internetowy z podobnymi artykułami, wystarczy dodać numer artykułu w sklepie do tytułu strony. Numer artykułu nie stanowi słowa kluczowego, więc w tym sensie nie pomaga SEO. Lepiej jest odróżniać tytuły stron internetowych używając słów kluczowych dla danej strony.

Tytuły stron w sklepie internetowym

Jeśli masz w sklepie tysiące produktów to sensownie jest dodać do każdego tytułu strony i adresu URL numer kolejny  np.:
example.com/nazwaproduktu1-1-nazwasklepu.html  -  NazwaProduktu1-1 |NazwaSklepu
example.com/nazwaproduktu1-2-nazwasklepu.html  -  NazwaProduktu2-2 |NazwaSklepu
example.com/nazwaproduktu1-3-nazwasklepu.html  -  NazwaProduktu3-3 |NazwaSklepu

Odróżnienie numerem każdej strony od siebie powoduje, że robot widzi poszczególne strony internetowe w Twoim serwisie jako różne, różnica to numer. Dzięki wprowadzeniu numeru do tytułu strony, tytuły stron internetowych nie dublują się, co wpływa korzystnie na SEO.

Ta zasada SEO dotyczy też adresów URL, które powinny mieć w adresie przyjazne linki czyli słowa kluczowe a nie wynik w postaci wyciągu z bazy serwera:
http://www.example.com/index.php?page=finansowanie&id=1
Dobrze - użyte przyjazne linki:
http://www.example.com/finansowanie-kupna-mieszkania.html

Jak długi powinien być tytuł strony internetowej?

Z doświadczeń wynika, że element meta title powinien mieć max. 64 znaki pomiędzy 50 a 60 znaków, chociaż w niektórych wypadkach akceptowalne jest 80 znaków 64 znaki w polu tytuł strony.

Opisy meta title stron internetowych
są widoczne w wynikach wyszukiwania, poniżej przykład wyszukiwania frazy: premie prezesów w 3 wyszukiwarkach (Google, Yahoo, Bing):

Przykład meta title w wyszukiwarce Google

Przykład meta title w wyszukiwarce Bing

Przykład meta title w wyszukiwarce Yahoo

Tajemnice meta title

Tytuł strony internetowej to jak buty na człowieku, robot wyszukiwarki poznaje stronę internetową po tytule i odpowiednio ją wartościuje. Dlatego tytuł strony powinien zawierać najważniejsze dla danej strony informacje. W tytule strony internetowej powinny być słowa kluczowe, liczy się liczba i kolejność słów kluczowych. Początkowe słowa kluczowe są najważniejsze dla robota wyszukiwarki. Im więcej słów kluczowych w tytule strony internetowej, tym waga każdego sowa kluczowego mniejsza. Np.
Premie prezesów banków – każde słowo kluczowe ma wagę 33%,
Premie prezesów  - każde słowo kluczowe ma wagę 50%.

Reguła „więcej to lepiej” w tym wypadku nie sprawdza się, liczy się mniejsza liczba właściwych słów kluczowych. Jakość słów kluczowych w polu tytuł strony internetowej stanowi fundament dobrego pozycjonowania strony. Nie warto wstawiać do pola tytuł strony kilkunastu słów kluczowych zajmujących więcej niż 80 znaków, 60 znaków. Takie zachowanie nie pomaga SEO, wprost przeciwnie – tytuł strony dłuższy niż 80 znaków 60 znaków wpływa niekorzystnie na organiczne pozycjonowanie strony.

Jak sprawdzić jaki tytuł ma strona internetowa?

W przeglądarce internetowej (Internet Explorer, Firefox) wybierz z menu "widok", następnie "źródło" lub "źródło strony", następnie "edycja", kolejny krok "znajdź", wpisz title i naciśnij enter. Szukany tytuł strony pojawi sie w postaci:
<title>Specjalista SEO - AdSecur.com</title>
w tym przykładzie, u Ciebie będzie to inny tekst. Elementy meta title znacząco wpływają na postrzeganie strony przez roboty, tym samym na pozycję serwisu internetowego w Google.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 50 znaków
Your comments are subject to administrator's moderation.
  • Brak komentarzy

@ 2014 AdSecur - Ethical SEO Services Poland - Szkolenia SEO - Etyczne pozycjonowanie stron: Kraków | Warszawa | Katowice | Poznań | Rzeszów | Wrocław | Zakopane

Serwis używa ciasteczek (cookie) dla wygody Internautów. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony: