SEO Services Poland

 

 

specjalista seo krakow


 

AdSecur na Facebook AdSecur na YouTube Specjalista SEO na GooglePlus Kontakt - Specjalista SEO Follow on Linkedin RSS Seoblog - AdSecur

Skąd wziąć słowa kluczowe?

Słowa kluczowe stanowią fundament dobrego pozycjonowania serwisu internetowego.  Słowa kluczowe są wpisywane przez Internautów w wyszukiwarce internetowej, Internauci pytają wyszukiwarkę i spodziewają się uzyskać  odpowiedź w postaci trafnych wyników wyszukiwania. Dlatego warto znać język swoich potencjalnych klientów i posługiwać się słowami klientów.

 

Ile słów kluczowych powinna mieć strona internetowa?

Liczba słów kluczowych na jednej stronie internetowej może być dowolna w teorii. Jeśli policzysz jakie słowa kluczowe na stronie internetowej się powtarzają, wyjdzie Ci kilka słów lub fraz kluczowych dla jednej strony. W wyniku podsumowania najczęściej wychodzi 3 -10 słów kluczowych na jedną podstronę w serwisie internetowym. Optymalizacja SEO obejmuje wyszukanie odpowiednich słów kluczowych i umieszczenie ich w strukturze serwisu internetowego. Liczba słów  kluczowych nadaje im wagę, im więcej słów, tym waga każdego z nich mniejsza.

Tajniki meta keywords

Dobry serwis internetowy powinien zawierać element meta keywords. Słowa kluczowe wpisane w treść elementu meta keywords powinny występować w treści strony internetowej. Unikalne treści na stronie napisane przez właściciela strony lub copywritera SEO powinny zawierać wplecione słowa kluczowe. Znaczenie słów kluczowych dla robota wyszukiwarki Google jest ogromne, mniejsza liczba celnych fraz kluczowych zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia wysokiej pozycji w Gogle. Waga i gęstość słów kluczowych (keywords density) bardzo decyduje o pozycji strony internetowej.  Dużo słów kluczowych powoduje zmniejszenie ich znaczenia, użycie 10 słów oznacza, że każde dostaje wagę 10%, 5 słów to 20% dla każdego słowa kluczowego. Do tego dochodzi kolejność słów kluczowych, 3 pierwsze słowa kluczowe są najważniejsze w opisie meta keywords.

Objaśnienia Mata Cutts z Google:Film o słowach kluczowych (meta keywords) mówi coś innego, warto jednak pamiętać, że tylko kompleksowe podejście do SEO, słów kluczowych zapewnia satysfakconujące efekty.

Keywords research

Wyszukiwanie słów kluczowych do serwisu internetowego zajmuje sporo czasu. Do wyszukiwania słów kluczowych można wykorzystać:
-znajomych i klientów przeprowadzając wśród nich ankiety,
-Google Statystyki Wyszukiwarki (Google Insights),
-Google AdWords, narzędzie propozycji słów kluczowych, kiedyś http://www.google.com/sktool/#
-serwisy internetowe oferujące wyszukiwanie słów kluczowych, wpisz w Google: keyword research,
-specjalistów SEO którzy pomogą Ci dobrać właściwe słowa kluczowe, ustawić kolejność słów kluczowych oraz zweryfikować gęstość i częstotliwość słów kluczowych (keywords frequency).

Potęga słów kluczowych

Właściciele serwisów internetowych często robią sobie krzywdę przesadzając z częstotliwością słów kluczowych na jednej stronie internetowej. Zbyt duża liczba słów kluczowych nie służy organicznemu pozycjonowaniu strony w Google. Odpowiednia gęstość słów kluczowych w określonych miejscach strony internetowej niesamowicie pomaga w osiągnięciu wysokich pozycji w Google, Bing, Yahoo. Miejsce umieszczenia słowa kluczowego (keywords prominence) na stronie internetowej winduje pozycję strony do góry. Słowa kluczowe umieszczone na początku strony internetowej, na początku każdego zdania w akapicie, to strzał w dziesiątkę.

Kolejność umieszczania słów kluczowych

Słowa kluczowe są widziane przez robota wyszukiwarki począwszy od góry na dół strony, sam sprawdź jak wygląd strony oczami robota.

Internauci oglądają strony internetowe od góry do dołu, czyli najważniejsze treści, słowa kluczowe należy umieszczać od góry strony:
-meta title – tytuł strony,
-meta description – opis strony internetowej,
-meta keywords – słowa kluczowe dla danej strony.
-adres URL, w adresie strony umieszczaj słowa kluczowe,
-nagłówek h1 – 1 dla danej strony,
-nagłówki h2 – kilka, śródtytuły na stronie internetowej,
-nagłówki h3 – kilka, podtytuły na stronie internetowej,
-początek zdania pod tytułem, śródtytułem,
-opis ALT – alternatywny opis grafiki, zdjęcia na stronie.

Parametry keywords density, keyword frequency, keyword prominence są brane pod uwagę w ocenie pozycji strony przez robota wyszukiwarki Google, Bing, Yahoo.
Dobry specjalista SEO dobiera odpowiednie słowa kluczowe do serwisu internetowego. Następnie rozmieszcza słowa kluczowe w różnych miejscach serwisu, dbając aby nie było ich za mało ani za dużo. Specjalista SEO jest jak dobry rozgrywający na boisku, dobre podania do kolegów przynoszą w efekcie celny strzał, czyli wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google, Bing, Yahoo.

Jak sprawdzić czy strona internetowa ma  element słowa kluczowe?

W przeglądarce internetowej wybierz z menu "widok", następnie "źródło" lub "źródło strony", następnie "edycja", kolejny krok "znajdź", wpisz keywords i naciśnij enter. Szukany tytuł strony pojawi sie w postaci:
<meta name="keywords" content="Specjaliści SEO, usługi SEO, projektowanie stron internetowych " />
w tym przykładzie, u Ciebie będzie to inny tekst. Element meta keywords nie wpływa na pozycję serwisu internetowego w Google. Na pozycję serwisu wpływają słowa kluczowe umieszczone w tagach: meta title, meta description, adresie URL i w treści strony.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 50 znaków
Your comments are subject to administrator's moderation.

Biorą udział w konwersacji

  • Slowa Kluczowe - jest ich miliard w wyszukiwarce. Praktycznie może być to każdy wymyślony przez nas wyraz, zdanie czy zwrot. Te najczęściej wyszukiwane znajdziecie na SlowaKluczowe.net
    Moderowana wyszukiwarka stron www, firm, produktów i usług - oferuje możliwość umieszczenia jednorazowo nawet 15 słów kluczowych opisujących posiadaną przez Ciebie stronę www, czy oferowany przez Ciebie produkt.
    Każe dodane Słowo Kluczowe może posiadać inny opis, tak więc zyskujesz dodatkowe linki do Twojej strony, opisujesz produkty, najchętniej kupowane przez Klientów. Daj się znaleźć w internecie i dodaj swoje Słowa Kluczowe w wyszukiwarce SlowaKluczowe.net

  • Ciekawi mnie czy można prze optymalizować stronę tzn. umieścić za dużo słów kluczowych i jakie mogą być skutki?

    z Poznań, Poland

@ 2014 AdSecur - Ethical SEO Services Poland - Szkolenia SEO - Etyczne pozycjonowanie stron: Kraków | Warszawa | Katowice | Poznań | Rzeszów | Wrocław | Zakopane

Serwis używa ciasteczek (cookie) dla wygody Internautów. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony: