SEO Services Poland

 

 

specjalista seo krakow


 

AdSecur na Facebook AdSecur na YouTube Specjalista SEO na GooglePlus Kontakt - Specjalista SEO Follow on Linkedin RSS Seoblog - AdSecur

Przekierowanie 301 - przekierowanie na inny adres internetowy. Korzysta z odnośnika (linku) do innej strony inernetowej, (z j.angielskiego 301 Redirect). Wiele firm, webmasterów zapomina o tym, że adres z WWW i bez WWW to dwa różne adresy dla wyszukiwarek internetowych. Dla adresu firmowego użycie tego przekierowania jest obowiązkowe, to absolutne podstawy SEO.

Zamówienie wykonania strony internetowej powinno uwzględniać Twoje uwagi - czy chcesz używać adresu  strony z WWW, czy bez. Google Analytics daje możliwość ustalenia podstawowego adresu, np. z WWW. Nie zapominaj jednak o tym, że to usługa Google i działa tylko dla usług Google - np. dla wyszukiwarki. Dla innych wyszukiwarek internetowych, sam musisz ustawić przekierowanie 301. Dalsza część pokazuje rodzaje i sposób ustawienia przekierowania 301.

Pozycjonowanie stron w olbrzymim stopniu zależy od ustawienia przekierowania 301, bardzo ważne dla osiągnięcia wysokiej pozycji w Google. Wiele firm tworzących strony internetowe nie pamięta aby ustawić przekierowanie 301, specjalista SEO od tego zaczyna pracę.


Rodzaje przekierowania 301:

-Wewnętrzne przekierowanie 301 - w obrębie tej samej domeny, z jednej strony serwisu na inną stronę.
Zastosowanie przekierowania to chęć przeniesienia treści z dotychczasowej, pierwotnej podstrony na inną podstronę internetową bez utraty dotychczasowgo adresu. Pozycjonowanie strony  w dużej mierze zależy od tego, czy stary odnośnik (link) jest widoczny dla wyszukiwarek internetowych, tym samym dla Internautów. Adres odnośnika nie powinien się zmieniać. Jeśli Internauta wybierze "Dodaj do ulubionych" stronę którą uznaje za ciekawą, uważa, że jak wróci do niej, znajdzie te same, poszukiwane informacje. Jeśli się zmieniają, bez użycia przekierowania 301, to jest niezadowolony. Podobnie uważa wyszukiwarka internetowa.

-Wewnętrzne przekierowanie 301 - wewnątrz tej samej domeny, z jednej subdomeny na inną subdomenę.
Przekierowanie ma olbrzymie znaczenie dla pozycjonowania stron w przypadku używania subdomen (subdomains). Przykład - jeśli głowna domena to:
www.example.com
Darmowe porady dla partnerów były dostępne w subdomenie "doswiadczenia";
doswiadczenia.example.com
Nadal chesz dzielić się wiedzą z Internautami, zmieniasz sposób komunikacji na dwustronny (interaktywny) chcesz pozwolić na pytania i komentarze. Darmowe porady będziesz udostępniał w nowej subdomenie "blog";
blog.example.com

Przekierowanie 301 służy w tym wypadku zmianie adresu w taki sposób, aby nie była uciążliwa dla Internautów. Oni wpisując stary adres strony, automatycznie są przenoszeni na nowy adres strony z darmowymi poradami (ze starej subdomeny na nową).

-Zewnętrzne przekierowanie 301 - z jednej domeny na inną domenę, czyli zmiana adresu strony.
Przekierowanie w tym wypadku mówi wyszukiwarkom, że zmieniłeś adres swojej strony w Internecie na stałe. Jeśli użyjesz innego przekierowania, np. przekierowania 302 (przekierowanie tymczasowe), jesteś niewiarygodny dla wyszukiwarki i Internautów. Pozycjonowanie stron, kótrych jesteś właścicielem jest słabe, zapomnij o tym - jak osiągnąć wysoką pozycję w Google. Opinię i wiarygodność strony internetowej musisz budować od nowa. Użycie przekierowania 301 zaoszczędzi Ci mnóstwo czasu.  Przykład:


Jeśli masz kilka domen, używasz jednej domeny jako podstawowej, to z pozostalych możesz zrobić przekierowanie 301 na domenę podstawową.

Jak ustawić
przekierowanie 301? - sprawdź czy masz ustawione...
Sprawdź sobie sam - czy firma, który uruchomiła Twoją stronę internetową, ustawiła przekierowanie 301.  Wpisz w pasku adresu przeglądarki internetowej (Intenet Explorer, Firefox, Opera, inne) swój adres bez WWW. Jeśli masz ustawione przekierowanie, po wpisaniu adresu bez WWW, pojawi się strona z przedrostkiem WWW. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej zdecydowałeś (powiedziałeś firmie), że podstawowy adres dla Twojej strony ma zawierać WWW.

Jeśli strona jest widoczna z WWW i bez WW, oznacza to, że moc, pozycja Twojej strony jest rozproszona pomiędzy dwa adresy. Pozycjonowanie strony bardzo na tym cierpi.

Objaśnienia Mata Cutts z Google.

 

Jak pozycjonować stronę korzystając z przekierowania 301?

Przykład - masz domenę example.com i chcesz ustawić przekierowanie 301 na adres: www.example.com, wzór przekierowania 301 poniżej. Jeśli Twoja strona jest na serwerze Apache, upewnij się, że masz dostęp do pliku .htaccess, użwając notepad++, dopisz w pliku:

#Komentarz - zewnętrzne przekierowanie 301 z example.com na www.example.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} example.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.example.com/$1 [R=301,L]


#Komentarz - zewnętrzne przekierowanie 301 z www.example.net na www.example.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} www.example.net$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.example.com/$1 [R=301,L]

W powyższych przykładach zamień domenę example na nazwę Twojej domeny, COM na np. PL.
Masz pytania odnośnie przekierowania 301 na serwerze Apache- odpowie specjalista SEO.

Overall Rating (1)

4 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 50 znaków
Your comments are subject to administrator's moderation.
 • A jak zrobić przekierowanie z wszystkich podstron na stronę główną?

 • Dziękuję za pytanie. Temat przekierowań opisywałem również na blogu we wpisie:
  http://blog.adsecur.com/2014/03/04/zmiana-strony-www/

  Przekierowanie ze wszystkich stron na stronę główną możesz zrobić w pliku .htaccess dodając wpis:
  RedirectMatch 301 ^/alias-podstawowego-adresu.html http://www.example.com/nowy-podstawowy-adres/
  czyli
  RedirectMatch 301 ^/adres-podstrony-1 http://www.example.com/
  gdzie nazwa: adres-podstrony-1 - to adres strony za nazwą domeny a
  example.com - to nazwa Twojej domeny.

  Możesz również zastosować wersję jak poniżej:
  Redirect 301 /adres-podstrony-1.html http://example.com
  Redirect 301 /adres-podstrony-2.html http://example.com
  itd.

  Komentarz ostatnio edytowany około 3 lat(a) temu przez Webmaster
 • -Witam, wykonałem przekierowanie 301 plik .htaccess:
  RewriteEngine on
  RewriteCond %{HTTP_HOST} ^eintro.pl [nc]
  RewriteRule ^(.*)$ http://www.eintro.pl/$1 [r=301,nc]

  -dlaczego roboty widzą witrynę jako zdublowaną? Jako adres: www.eintro.pl/index.html , a www.eintro.pl/

  z Mogilno, Poland
 • Fajny art, można uzupełnić jeszcze o informację na temat wdrożenia nowej strony www i zmiany schematu linkowania wewnętrznego - tutaj informacja poprzez 301 o zmianie struktury.

 • Rated 4 out of 5 stars

  Przekierowanie 301 to broń potężna jeśli chodzi o kwestię pozycjonowania. Jednak jak ktoś nie bardzo wie jak je zastosować to może być również niebezpieczne.

@ 2014 AdSecur - Ethical SEO Services Poland - Szkolenia SEO - Etyczne pozycjonowanie stron: Kraków | Warszawa | Katowice | Poznań | Rzeszów | Wrocław | Zakopane

Serwis używa ciasteczek (cookie) dla wygody Internautów. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony: