SEO Services Poland

 

 

specjalista seo krakow


 

AdSecur na Facebook AdSecur na YouTube Specjalista SEO na GooglePlus Kontakt - Specjalista SEO Follow on Linkedin RSS Seoblog - AdSecur

Unikalne opisy stron internetowych

Opis strony internetowej czyli meta description informuje Internautów i roboty wyszukiwarki jakie treści zawiera strona internetowa. Każda strona w serwisie internetowym powinna mieć unikalne opisy, które się nie dublują. Jeśli jest inaczej, pozycja strony internetowej w wyszukiwarce jest niższa od konkurencyjnych stron.

 Słowa kluczowe w opisie strony

Słowa kluczoweumieszczone w opisie strony internetowej wpływają korzystnie na pozycję w wynikach wyszukiwania. Dla organicznego pozycjonowania strony liczy się jakość słów kluczowych jak i kolejność słów opisujących stronę. Właściciel strony internetowej dobrze powinien się zastanowić jak opisać jedną konkretną stronę w swoim serwisie internetowym. Z jednej strony Google premiuje unikalne treści, z drugiej strony konkretny, dokładny opis strony internetowej wskazuje co zawiera strona. Warto lekko popuścić wodze fantazji, kontrolując czy opis meta description zawiera właściwe dla danej strony słowa kluczowe.

Jak długi powinien być opis strony internetowej?

Opis strony internetowej powinien liczyć nie więcej niż 200 znaków 150 znaków (w ostateczności 170 znaków), niektórzy specjaliści SEO z USA wspominają o 150 znakach w opisie strony (AboutUs.org - How Long Should a Meta Description Be?).

Opisy meta description
często można zobaczyć w wynikach wyszukiwania w Google. Wielu webmasterów twierdzi, że dla SEO nie liczy się treść wpisana w elemencie meta description.  To nie tak, każda strona internetowa powinna mieć element meta description oraz opis strony internetowej. Mało tego, elementy meta powinny być unikalne dla każdej podstrony serwisu internetowego.

Opis strony w wynikach wyszukiwania

Robot wyszukiwarki sprawdza, czy w stronie internetowej jest zawarty kod meta description, następnie sprawdza treści na stronie. Informacje są przekazywane do serwerów wyszukiwarki Google (na przykład), gdzie są przechowywane w pamięci. Jeśli Internauta wpisuje w wyszukiwarce wyrażenie: usługi SEO w wynikach wyszukiwania pod tytułami stron pojawiają się meta opisy. Jeśli algorytm wyszukiwarki uzna, że treści na stronie internetowej bardziej odpowiadają poszukiwanemu wyrażeniu to zamiast pola meta opis, pojawia się część treści ze strony internetowej. To powód dla którego warto pisać własne artykuły na stronę internetową, posługując się językiem swoich klientów.

Tajniki meta description

Opis strony internetowej jest jak ubiór Prezesa, robot wyszukiwarki bada czy strona internetowa ma element meta description czy nie ma, wtedy strona dostaje minus od wyszukiwarki internetowej. Obecność meta description na stronie zapewnia plus od wyszukiwarki.  Ale podobnie jak w życiu, liczy się nie posiadanie ładnego garnituru ale to co człowiek ma w głowie.

Analogia do prezesa firmy pokazuje, że dobrze zarządzane firmy rozwijają się bez względu na fakt, czy prezes ubiera garnitur czy t-shirt.  W przypadku strony internetowej, która ma element meta description wypełniony dobrymi treściami, sukces to dobra pozycja w wynikach wyszukiwania Google. Opis strony internetowej może liczyć 2 krótkie zdania intrygujące Internautów, zakończone zaproszeniem do odwiedzin.

Jak sprawdzić czy strona internetowa ma opis?

W przeglądarce internetowej wybierz z menu "widok", następnie "źródło" lub "źródło strony", następnie "edycja", kolejny krok "znajdź", wpisz meta description i naciśnij enter. Szukany tytuł strony pojawi sie w postaci:
<meta name="description" content=" Specjaliści SEO pomogą Ci dobrać właściwe słowa kluczowe dla Twojego biznesu, zadzwoń " />
w tym przykładzie, u Ciebie będzie to inny tekst. Elementy meta description znacząco wpływają na postrzeganie strony internetowej przez roboty, tym samym na pozycję serwisu internetowego w Google.

Dobry opis strony = wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania = większy ruch na stronie.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 50 znaków
Your comments are subject to administrator's moderation.

Biorą udział w konwersacji

@ 2014 AdSecur - Ethical SEO Services Poland - Szkolenia SEO - Etyczne pozycjonowanie stron: Kraków | Warszawa | Katowice | Poznań | Rzeszów | Wrocław | Zakopane

Serwis używa ciasteczek (cookie) dla wygody Internautów. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony: