SEO Services Poland

 

 

specjalista seo krakow


 

AdSecur na Facebook AdSecur na YouTube Specjalista SEO na GooglePlus Kontakt - Specjalista SEO Follow on Linkedin RSS Seoblog - AdSecur

QR code - Quick Response Code, z j.ang. dwuwymiarowy kod kreskowy, system kodowania został wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Symbolika kodu jest ustandaryzowana w normie ISO/IEC18004. Kod może mieć zastosowanie w życiu codziennym nie tylko w magazynach, gdzie składowane produkty są nim oznaczone. Może być wykorzystywany w biznesie jako element wizytówki. W e-marketingu, e-biznesie może mieć zastosowanie do zakodowania informacji o produkcie, do zakodowania danych kontaktowych.

 

Co to daje? Twój kontrahent nie musi przepisywać z ekranu lub Twojej wizytówki poszczególnych informacji kontaktowych. Wystarczy, że zbliży swój telefon do kodu kreskowego na wizytówce względnie na ekranie komputera, uruchomi program- czytnik kodu kreskowego QR i go zeskanuje. Do zeskanowania potrzebny jest telefon z kamerą oraz program do skanowania zainstalowany w telefonie. Informacje może zapisać jako np. wizytówkę w książce adresowej telefonu. Skanowanie następuje bardzo szybko, na ekranie komórki po zeskanowaniu zobaczysz treść, która jest zakodowana w zakodowanym obrazku. Może to być wizytówka firmy, informacja o oferowanych usługach, produktach. Informacje możesz edytować, zapisać w telefonie względnie wysłać znajomym. 

Kod kreskowy QR może służyć również do optymalizowania treści z Twojej strony internetowej do przeglądania w telefonie komórkowym, element tzw. mobile marketing. W Internecie możesz znależć wiele programów do skanowania kodów kreskowych przeznaczonych dla większości telefonów komórkowych, np. iPhone, Nokia, Sony-Ericcson, Androida i innych. Przykładowe programy to Kaywa Reader, BeeTag, Neoreader, Scanlife, Quickmark. Istnieją również inne systemy kodowania, np. Telekomunikacja Polska S.A. wykorzystuje system Data Matrix do kodowania numeru abonenta w postaci kodu kreskowego na swoich fakturach VAT.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 50 znaków
Your comments are subject to administrator's moderation.
  • Brak komentarzy

@ 2014 AdSecur - Ethical SEO Services Poland - Szkolenia SEO - Etyczne pozycjonowanie stron: Kraków | Warszawa | Katowice | Poznań | Rzeszów | Wrocław | Zakopane

Serwis używa ciasteczek (cookie) dla wygody Internautów. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony: