SEO Services Poland

 

 

specjalista seo krakow


 

AdSecur na Facebook AdSecur na YouTube Specjalista SEO na GooglePlus Kontakt - Specjalista SEO Follow on Linkedin RSS Seoblog - AdSecur

CDN - Content Delivery Network, z j.ang. sieć wielu komputerów połączonych ze sobą, przechowujących w swojej pamięci, na swoich dyskach dane zapisane przez klientów, takich jak Ty. Taka sieć komputerów jest podłączona do Internetu, w różnych jego miejscach, w różnych krajach. 

CDN to również usługi internetowe (Webservices) umożliwiające dostęp do tej sieci i i wykorzystywanie jej zasobów, zwykle za niewielką opłatą miesięczną. Przykład: dane, treści, które tworzysz np. w excelu, wordzie lub innych programach zapisujesz na dysku twojego lokalnego komputera  lub na dysku serwera w fdirmie.  To dotyczy Twoich ulubionych filmów DVX, piosenek MP3 lub programów zainstalowanych na Twoim komputerze.

Co się stanie jeśli serwer się zepsuje albo ukradną Ci komputer? Jeśli nie masz kopii danych, dane przepadną. W sieci CDN zawsze masz dostęp do swoich danych, dane nie są zapisywane tylko na jednym serwerze, lecz na wielu serwerach. Do swoich danych łaczysz się przez Internet. Dostęp do danych jest łatwy a przy tym szybki, przykład: dane zapisywałeś w sieci CDN w Polsce, wyjeżdżasz do Kanady, tam łaczysz się z siecią i pobierasz swoje dane. Uwaga: nie pobierasz ich z Polski, tylko z najbliższego komputera CDN, który również je przechowuje.

Jeśli do sieci CDN w danym miejscu łączy się wielu klientów i komputer z danymi jest przeciążony, odsyła część klientów do kolejnego komputera. W ten sposób równoważy obciążenie sieci internetowej spowodowane przesyłaniem dużej ilości danych (np.filmów). Filmy, muzyka mocno obciążają łącza internetowe, sieć CDN dzieli obciążenia i rozkłada je na wiele komputerów. Sieci CDN mogą być wykorzystywane do wypożyczania filmów, do transmisji programów telewizyjnych, do świadczenia usług komputerowych przez Internet (ASP). W Polsce tego typu usługi internetowe dopiero raczkują, w USA są oferowane od lat, np. przez firmę Amazon - Amazon CloudFront, Amazon S3.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

Skomentuj

Komentuj jako gość

0 Ograniczenie ilości znaków
Twoja wiadomość powinna zawierać więcej niż 50 znaków
Your comments are subject to administrator's moderation.
  • Brak komentarzy

@ 2014 AdSecur - Ethical SEO Services Poland - Szkolenia SEO - Etyczne pozycjonowanie stron: Kraków | Warszawa | Katowice | Poznań | Rzeszów | Wrocław | Zakopane

Serwis używa ciasteczek (cookie) dla wygody Internautów. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Akceptuję ciasteczka z tej strony: